Polecani producenci
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Sprawdzone porady i informacje odnośnie soczewek kontaktowych

Zespół suchego oka – jak sobie radzić?

Zespół suchego oka to bolączka wielu z nas. Nie wszyscy jednak zdajemy sobie sprawę, że dolegliwości oczu, których doświadczamy na co dzień, określane są właśnie tą nazwą. Na czym polega zespół suchego oka? To zaburzenie nawilżenia oka spowodowane wydzielaniem przez ten organ zbyt małej ilości filmu łzowego odpowiedzialnego za odpowiednią wilgotność w naszym narządzie wzroku. Jakie są jego przyczyny i w jaki sposób można je leczyć?

czytaj całość »
Zakładanie i pilęgnacja soczewek

Bardzo istotna w stosowaniu soczewek kontaktowych jest ich prawidłowa pielęgnacja. Jest ona niezwykle ważna dla zdrowia oczu - pozwoli cieszyć się dobrym wzrokiem i znakomitym samopoczuciem przez długie lata.

czytaj całość »
Wszystko o soczewkach

Zawsze należy przestrzegać terminów wizyt kontrolnych u specjalisty; Nie należy używać soczewek po upływie daty ważności, ani przekraczać zalecanego terminu wymiany soczewek, nawet gdy używana para nie powoduje jeszcze dyskomfortu; Należy zawsze sprawdzać czy moc soczewki, którą zakładamy jest poprawna dla danego oka; Zaleca się zdjąć soczewki, jeżeli spodziewamy się kontaktu z toksycznymi lub drażniącymi oparami; Soczewki należy zdjąć przed snem, chyba że są to soczewki, które dopuszczone zostały do noszenia w trybie ciągłym lub elastycznym i specjalista wyraził na to zgodę.

czytaj całość »
Dlaczego widzimy ?

Narządem ludzkiego wzroku jest oko. To właśnie jego budowa determinuje, w jaki sposób postrzegamy otaczający nas świat.

Światło wpadające do oka biegnie przez rogówkę, komorę przednią oka, soczewkę i ciało szkliste, by zakończyć swą podróż na siatkówce wywołując wrażenie wzrokowe przekazywane do mózgu za pośrednictwem nerwów łączących się w nerw wzrokowy. Rogówka, wraz z cieczą wodnistą, soczewką i ciałem szklistym, stanowią układ skupiający promienie świetlne tak, by na siatkówce pojawiał się ostry obraz obserwowanego przedmiotu i dawał jak najostrzejsze wrażenie wzrokowe.

czytaj całość »
Wady Wzroku

Wraz z rozwojem cywilizacyjnym, obniża sie granica wieku oraz populacja osób, które wymagają korekcji wzroku. W praktyce zakładów optycznych na codzień spotykamy się z wadami widzenia. O nich właśnie traktuje niniejszy artykuł.

czytaj całość »
Budowa Oka
Wśród pięciu podstawowych zmysłów, wzrok zawsze stanowił podstawę ludzkich zdolności poznawczych. Naukowo definiuje się go jako zdolność układu nerwowego do odbierania bodźców świetlnych i przetwarzania ich w mózgu na wrażenia wzrokowe, choć popularnie kojarzymy go z narządem wzroku – okiem.
czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl